Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zlatovláska ala steampunk

27. 12. 2016 7:50:00
Steampunk kostýmy a rekvizity, kulomet, piráti z Karibiku a mnoho dalšího se konečně dostalo i do pohádek.

25. 12. 2016 jsem byl úplně v šoku. Na ČT1 dávali od 20 hod pohádku pro příznivce steampunk. Díky za tento jedinečný počin. Vůbec by mě nenapadlo, že ČT myslí i na diváky, kteří mají steampunk rádi (jako třeba já) a oceňuji, že to nebylo pouze na kanále Art, ale rovnou na ČT1 ve hlavním vysílacím čase. Pro ty, co to neviděli:

Jmenovalo se to Slíbená princezna. Bylo to trochu jakoby na motiv Zlatovlásky od K. J. Erbena, ale samozřejmě upravené do moderního hávu a se steampunk kostýmy.

Kdesi na ostrově v moři bylo království, kde měl král snad 12 dcer a ani jednoho syna. Jednou tam přijeli piráti a jejich kapitán se po dohodě s králem vyspal s královnou a z toho měl být (a pak i byl) syn. Král za to uzavřel s kapitánem dohodu, že mu dá za ženu jednu z dcer. Kapitán pirátů si vybral malou zrzku, a že počká, až vyroste.

Na druhém konci zeměkoule žil zlý steampunk kníže, kterého museli všichni poslouchat na slovo, jinak je nechal popravit. Ten měl jednou na výletě potíže s koněm (kůň kulhal a drncalo to). Se sluhou se tedy bavili o utracení, když dojeli k ovčínu a tam malý kluk koně pohladil a kůň už nekulhal. To se knížeti zalíbilo a násilím si kluka odvezl.

---střih---úvodní---titulky---pokračování---po---patnácti---letech---

Jiříkovi (ten malý kluk, ale už velký) přivezl strýc z ovčína hadí kůži, která když se vymáchala v ovčím mléce a upekla, tak měla kouzelnou moc, že kdo ji pozřel, rozuměl řeči zvířat. Jiřík ji podle slibu nejedl, ale napil se mléka, ve kterém se macerovala, a řeči zvířat rozuměl také.

Kníže to samozřejmě poznal a zaúkoloval Jiříka, aby mu přivezl zrzku, o jejíž vlasy se přetahovali ptáci za oknem a Jiřík kvůli tomu přesolil oběd.

Jiříkovi tedy byla přidělena steampunk družina a vydali se na cestu. Při cestě Jiřík zachránil krkavici, mravence, rybu a část jeho družiny se zamilovala (jeden do zrzavé hrnčířky a druhý do rybářky). Zároveň s Jiříkem, dorazil na zámek na ostrově i kapitán pirátů a soutěžili spolu o princeznu „v páce“. Ta ale o kapitána nestála a chtěla se ho nějak zbavit. Dala jim tedy těžké úkoly a doufala, že je kapitán nesplní.

Zatímco Jiřík s kapitánem plnili úkoly, upekla zrzka se sestrami plán, jak se zbavit pirátů. Nejdříve se vydala loďka plná princezen k pirátské lodi. Bylo to úplně jako když přijely Tahiťanky k Bounty a hned začala zábava. Piráti udělali orchestr a hráli. Jenomže hráli strašně nudně, a tak jedna princezna vytrhla pirátovi housle a začala na ně strašně „vařit“. Nejdříve Montiho čardáš a potom skladby z muzikálu West Side Story. To už nikdo nevydržel a tancovalo se jako v tom muzikálu. Netancovaly však proti sobě pouliční gangy, ale parta princezen, tancovala proti partě pirátů. Pirát s dřevěnou nohou tancovat nemohl, a tak bušil do rytmu kostmi na víko barelu, až se rozžhavilo, a pak si na něm udělal steak.

Když princezny vyhrály a utancovaly piráty do bezvědomí, svázaly je, vysypaly jim do moře střelný prach, naházely do moře pušky, kulomet, vztyčily plachtu a odřízly kotvu. Tím se zbavily pirátů, ale ještě zbýval kapitán, který odcizil Jiříkovi věci z úkolů pro zrzku.

Kapitána nakonec zastřelil elitní střelec z Jiříkovy družiny, který zůstal na ostrově, a ostatní jeli zpět. Po cestě ještě zůstal jeden u rybářky, druhý u hrnčířky a družina se rozpadala. Zbývala ještě siamská dvojčata. Bratři, srostlí na ruce. Do jednoho se zamilovala služebná zrzky, a aby jim druhé nepřekáželo, rozsekla je mečem a použily uzdravovací vodičky (Jiříkovi je přinesli rackové – krkavice byla za mořem) z úkolu, aby se jim to zahojilo.

Když si pak dali Jiřík se zrzkou závody na koních, vynořilo se najednou Steampunkstapo a šli po nich. I kníže přijel. Jenže Jiřík knížete utopil a ze Steampunkstapa se v tu chvíli stala steampunk parta Jiříkových kámošů a všechno dobře dopadlo.

Autor: Ladislav Kratochvíl | úterý 27.12.2016 7:50 | karma článku: 18.80 | přečteno: 1224x

Další články blogera

Ladislav Kratochvíl

Psaní všemi dvaceti

Jelikož nejsem školená písařka, trvá mi napsání jedné stránky A4 docela dlouho. Do klávesnice totiž „klofu“ jedním prstem jedné ruky a zdůvodňuji si to tak, že není důležité, jak rychle člověk píše, ale co napíše.

24.8.2017 v 12:03 | Karma článku: 8.81 | Přečteno: 393 | Diskuse

Ladislav Kratochvíl

Co se děje na střídačce, když se vyhrává

Jaká je na střídačce nálada, když je utkání vyrovnané, je k vidění často. Ale co když to je po první třetině 11:0? Neztratili by hráči chuť do hraní?

19.5.2017 v 22:23 | Karma článku: 8.87 | Přečteno: 454 | Diskuse

Ladislav Kratochvíl

S tučně psaným jako s kořením

Neslyším a komunikuji česky. 9,2 spoust sdělení mám v textové podobě. S možností psát na počítači tučně se však dost rozmohlo nadužívání takovéhoto psaní. Něco „otučnit“ by mělo být pouze zvýraznění významově důležitého.

18.4.2017 v 7:55 | Karma článku: 6.24 | Přečteno: 141 | Diskuse

Ladislav Kratochvíl

Komentář ze světového poháru v programování

"Dobrý den od nás ze studia. Přímý přenos semifinále světového poháru v programování pro vás budou komentovat Vladimír Kafral a se mnou je ve studiu majitel křišťálové klávesnice z roku 2001 Petr Enterovský."

27.3.2017 v 7:50 | Karma článku: 10.70 | Přečteno: 339 | Diskuse

Další články z rubriky Kultura

Karel Sýkora

Proč už jen neslýchám hlas pastýře?

Pastevec, někdy nazývaný též pastýř, má na starosti pastvu užitkových zvířat, především skotu, ovcí a koz, popřípadě další práce s tím související.

20.10.2017 v 7:26 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 68 |

Eva Šamánková

Snaž se nedýchat

Novinářka, jejíž jedinou denní starostí je zaplněná lednička lahvemi s vínem. Dívka, jež „spí“ už dlouhé roky na nemocničním lůžku. Dvě ženy, strašlivé tajemství a obtížné rozmotávání klubka pravdy...

19.10.2017 v 19:13 | Karma článku: 5.41 | Přečteno: 200 | Diskuse

Jiří Míka

Nový seriál Star Trek: Diversity se většině fanoušků nezamlouvá

Tak to konečně přišlo. Po dlouhých letech nový Star Trek seriál. Ale zdál se být odbočením od tradice. Potemnělý, žádná sympatická postava a pokažení Klingoni. Výkřik Klingonů měl ale být inspirován heslem volební kampaně Trumpa.

19.10.2017 v 18:17 | Karma článku: 17.43 | Přečteno: 364 | Diskuse

Karel Sýkora

Prý nám chybí řada pracovních sil... :-)

Zaměstnanec je jedním z účastníků pracovněprávního vztahu (druhým je zaměstnavatel). Úkolem zaměstnance je vykonávat určitou závislou činnost pro zaměstnavatele, za kterou mu přísluší mzda či plat.

19.10.2017 v 9:48 | Karma článku: 5.53 | Přečteno: 148 |

Karel Sýkora

Nejlepší jsou zavařené... :-)

Třešně jsou druh ovoce, které se řadí mezi peckoviny. Jde o plod některých dřevin z rodu slivoň (Prunus) Je to měkký kulovitý plod, který má uvnitř, zpravidla uprostřed, pecku.

19.10.2017 v 8:36 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 57 |
Počet článků 164 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1220
V roce 2003 jsem ohluchl. Nemám v hlavě ta "slyšítka", hlavně ony šneky (cochlea), takže nemohu být ani uživatelem kochleárního implantátu. Považuji se za srandistu a optimistu. Kromě srandiček jsem také autorem a provozovatelem webu osob se sluchovým postižením http://www.kochlear.cz jenž si vybrala Národní knihovna ČR k archivaci jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví, což je pro mě obrovská pocta a mám z toho větší radost, než kdyby mi poslali milion korun.

stránky osob se sluchovým postižením
stránky osob se sluchovým postižením


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.